Ketvirtadienį (2019-05-23) į vandenį bus nuleistas legendinis „Raketos“ tipo laivas. Juo poilsiautojai reguliariai bus plukdomi iš Kauno į Nidą ir atgal. Į rekonstruotą laivą telpa 58 keleiviai. Pirmas plaukimas planuojamas po birželio 6 d., bet tiksli data pasitvirtins tik po laivo įleidimo į vandenį.

240 km Nemunu per Kuršių marias iki Nidos bus įveikiami per keturias valandas. Plaukiama apie 60 km/val. greičiu. „Tai visiškai tas pats laivas, kuris į Nidą plaukiojo nuo 1963 metų. Jis – nuostabiai geros būklės, įvertinus tai, kad paskutinius septynerius metus jis stovėjo, juo nebuvo plaukiojama“, – pasakojo VšĮ „Vandens kelias“ prezidentas Nerijus Šilgalis.

Maža to, laivo kapitonai – penktos kategorijos laivavedys kapitonas Danius Druskis ir Sigitas Gedminas. „Jie šį maršrutą ir šį laivą žino kaip savo penkis pirštus“, – kalbėjo N.Šilgalis.

Užsimota surasti senuosius kapitonus, nes šiam laivui valdyti būtinos specifinės žinios. Rekonstrukcijos metu buvo atnaujintas laivo korpusas. „Jis yra iš specialios medžiagos, kuri ne suvirinama, o gali būti tik kniedijama, kaip aviacijoje. Pakeitėme visus vos tik pradėjusius korozuoti mazgus. Interjerą buvo puikiai restauravę buvę savininkai“, – pasakojo N.Šilgalis.

Keleivių patogumui prie staliukų įrengti elektros lizdai, USB jungtys. Įrengtas baras, kuriame bus maisto ir gėrimų. Prie šešiaviečių staliukų susėsti tilps 48 žmonės, dar 10, įsitaisiusiųjų pirmoje ir antroje eilėse esančiose kėdėse be staliukų, galės gėrėtis vaizdu pro priekinį langą. Plaukimo metu bus galima būti ne tik po stogu, bet ir išeiti į lauką. Ten įrengta papildomų sėdimų vietų.

Belaukiant laivo nuleidimo į vandenį ceremonijos buvo skubama užbaigti paskutinius reikalingus darbus: laivas baigiamas dažyti, baigiama vedžioti elektros instaliacija, atnaujinama audiosistema, atliekama variklio patikra. Kaune keleiviai bus paimami uoste, esančiame prie „Combo“ ir išleidžiami Nidos senajame uoste.

Straipsnį paruošė: